Uprzejmie Donoszę

Generator zgłoszeń

Czym jest strona Uprzejmie Donoszę?

Uprzejmie Donoszę jest ogólnopolskim rozwiązaniem, pomagającym mieszkańcom w nierównej walce z recydywistami parkowania. Wystarczy zrobić dwa zdjęcia, sprawdzić automatycznie pobrany adres i numer rejestracyjny, oraz określić rodzaj naruszenia. Tylko tyle. Straż Miejska nie musi odwiedzać tego miejsca żeby stwierdzić to naruszenie naocznie. Dowód ze zdjęcia wraz z twoim oświadczeniem jest wystarczający. 

O co chodzi?

Każdy z nas chce swobodnie i bezpiecznie poruszać się po mieście. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Zbyt często, jako piesi, zmuszeni jesteśmy do przeciskania się, chodzenia gęsiego, omijania, wkraczania na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów, a nawet ustępowania jeżdżącym po chodnikach samochodom. Próbowałeś/aś dzwonić do Straży Miejskiej w swoim mieście? Wiemy jak to działa. Funkcjonariusze SM odwiedzają miejsce zgłoszenia po kilkunastu godzinach i „nie stwierdzają naruszenia”. Podobną skuteczność mają aplikacje miejskie w rodzaju warszawskiej 19115 czy szczecińskiej aplikacji AlertSzczecin

Wstaw dwa zdjęcia z miejsca zdarzenia, ukazujące pojazd należący do kierowcy łamiącego przepisy. Zdjęcia należy wykonać tak, aby ukazywały w jaki sposób jest łamane prawo. Sprawdź, czy automatycznie zaciągnięta ze zdjęcia rejestracja, pasuje do tej rzeczywistej.

Sprawdź czy dane dotyczące godziny, oraz daty zgadzają się z rzeczywistością. Dodaj komentarz, w którym krótko możesz opisać co wbrew prawu zrobił kierowca. Po uzupełnieniu tych danych, wybierz rodzaj naruszenia z listy.

Po zebraniu kilku zgłoszeń możesz pobrać całą paczuszkę gotowych plików, które należy przesłać do miejscowej siedziby Straży Miejskiej. Uprzejmie Donoszę wskażę Ci adres, oraz email jednostki straży miejskiej, oraz przygotuje cały tekst. 

Tak wygląda poprawnie wykonane zgłoszenie. Jak zostało wspomniane wcześniej, taką wiadomość należy wysłać emailem do Straży Miejskiej.

Napotkałeś pojazd łamiący przepisy? Zgłoś go tutaj!